İmplant

All On Four implant tekniği; tam dişsiz hastalarda, belirli açılarla yerleştirilen dört adet dental implant üzerine aynı gün diş protezinin sabitlenmesini sağlayan prosedürdür.

All On Four Implant Tekniği

Tam dişsiz hastalara aynı gün, tek bir cerrahi işlemle sabit diş protezi uygulayabilme tekniğidir. Sinüs yükseltme ameliyatı, kemik ilavesi gibi ileri cerrahi işlem içermez.

  • Kişiye uygun planlanır.
  • Bakımı ve temizliği, klasik dental implant üstü sabit diş protezlerine göre çok daha kolaydır.
  • Hareketli diş protezi kullanamayan, bulantı refleksi bulunan hastalar için uygundur.
  • Damaklık yani dizaynı tam diş protezlerine göre farklıdır.
  • Gerekli seans sayısı azdır, şehir dışında ya da yurt dışında ikamet eden hastalarca da tercih edilebilir.

Tedavinin Aşamaları Nelerdir?

All On Four tedavisi planlanan hastalara önce ayrıntılı bir klinik ve radyolojik muayene yapılması gerekmektedir . Bilgisayarlı tomografi (BT) üzerinde ölçümlerle hastaya uygun bir planlama gerçekleştirilir.

All On Four prosedürü, cerrahi ve protez işlemleri olarak iki aşamadan oluşmaktadır . Tedavi günü hastaya planlamaya uygun şekilde 4 adet dental implant yerleştirilmesinin ardından aynı gün içinde geçici diş protezi, dental implantların üstüne sabitlenir; 3 ay sonra da hastaya daimi diş protezleri yapılır.

All On Four operasyonu lokal anestezi altında rahatlıkla yapılabilen bir prosedürdür  fakat anksiyete ve korkusu yüksek düzeyde olan hastalarda sedasyon veya genel anestezi altında da yapılabilmektedir.

All On Four Implant Tekniği Kimlere Uygulanabilir?

All On Four tedavisi, dental implant ameliyatına engel yaratacak herhangi bir hastalığı olmayan ve yeterli kemik hacmine sahip tüm tam dişsiz yani hiç dişi olmayan hastalara uygulanabilir.